Bezoek Albuquerque Foundation
Afgelopen donderdag 6 november hebben wij een bezoek gebracht aan de kunstcollectie van de Albuquerque Foundation in Sintra.
Dit museum bevindt zich in de voormalige “Quinta de São João”. Het heeft vele jaren van plannen en intensief verbouwen geduurd voordat de Quinta veranderd was in de Albuquerque Foundation. Renato Albuquerque heeft ervoor gezorgd dat wij de prachtige keramiek hebben kunnen bewonderen. Deze Renato is 97 jaar oud en komt uit Brazilië. Het heeft hem vele decennia gekost om de tentoongestelde collectie te bemachtigen. Soms heeft hij 40 jaar moeten wachten totdat hij een stuk in handen kreeg. De focus in dit museum ligt op Chinees export porselein van de Ming en Qing dynastie.
Nadat iedereen gearriveerd was begon om 11.00 uur een rondleiding door het museum onder begeleiding van een gids. We hadden zoveel aanmeldingen dat we in 2 groepen werden verdeeld. De gidsen hebben ons een interessante en duidelijke uitleg van alles gegeven. De dames hadden heel veel kennis van zaken. Ook was er ingespeeld op onze Nederlandse nationaliteit. Men heeft 2 porseleinen kunstwerken aan ons getoond met een Nederlands design. Op één ervan stond Amsteldam (inderdaad met een l, zo heette Amsterdam vroeger), op de andere stond Brabandt (met dt). De rondleiding duurde zo’n anderhalf uur en was zeer indrukwekkend. Gelukkig scheen de zon regelmatig zodat we ook van de bijzonder mooi aangelegde tuin konden genieten.
Na deze ervaring moest er uiteraard voor de innerlijke mens worden gezorgd. We hebben geluncht in een traditioneel restaurant in Sintra. Daar werd gezellig na- en bijgepraat onder het genot van smaakvolle gerechten.
Al met al een geslaagde en leerzame dag.
Yvonne










